مراقبت پوست

انتخاب کرم پودر مناسب پوست

انتخاب کرم پودر مناسب پوست

انتخاب کرم پودر مناسب پوست دغدغه خانم‌هایی است که به زیبایی و سلامت خود اهمیت می‌دهند. برندهای مختلفی از کرم پودر در بازار وجود دارد که شما باتوجه به نوع پوست و استفاده خود می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

هدف از استفاده کرم پودر داشتن پوستی صاف و طبیعی و زیرسازی مناسب برای آرایش صورت است. انتخاب کرم پودر مناسب می‌تواند طراوت و زیبایی پوست را دوچندان کرده و باعث شود آرایش صورت، زیبایی داشته باشید.

کرم پودر مناسب انواع پوست

اولین قدم برای انتخاب کرم پودر مناسب، شناخت نوع پوست صورت است. زیرا هر نوع پوستی با توجه به میزان چربی و خشکی که دارد ویژگی‌هایی داشته و محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب با آن را باید استفاده کرد. در ادامه شما را راهنمایی می‌کنیم تا بهترین انتخاب داشته باشید.

پوست چرب

پوست‌های چرب نسبت به سایر پوست‌ها بیشتر در معرض ایجاد جوش هستند و باید روتین پوستی منظم داشته و از محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب استفاده کنند. کرم پودر مناسب پوست‌های چرب کرمی است که فاقد چربی بوده و دارای مواد معدنی باشند. مواد معدنی باعث می‌شود رطوبت اضافی پوست جذب شده و مانع براقی پوست شود.

کرم پودرها در انواع مختلف جامد، مایع و پنکیک وجود دارند. افراد با پوست چرب باید از پنکیک‌های خشک و یا کرم‌هایی که پایه آن آب است استفاده کنند.

کسانی که پوست خیلی چربی دارند، برای دوام بیشتر قبل از زدن کرم پودر با یک پنبه آغشته به الکل سفید رقیق شده با آب، صورتشان را پاک کنند تا چربی پوستشان متعادل شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که استفاده روزانه و زیاد از الکل و آب برای پاک کردن صورت موجب تیره و کدر شدن پوست می‌شود.

پوست خشک

پوست خشک یکی از انواع پوست است که محصولات آرایشی و بهداشتی مخصوص به آن را می‌تواند از وبسایت مینل تهیه نمایید. افرادی که پوست خشکی دارند، بهتر از کرم پودرهایی که آبرسان دارند استفاده کنند. چرا که باعث می‌شود کمبود آب پوست از این راه جبران شود.

بهترین انتخاب برای این افراد کرم پودرهایی با پایه روغن است زیرا صورت را سرزنده و شفاف می‌کنند. برای افزایش قدرت پوشانندگی کرم پودر روی پوست خشک بهتر است ابتدا با کرم مرطوب کننده صورت را چرب کرده و سپس از کرم پودر استفاده کنید.

پوست مختلط

پوست مختلط از رایج‌ترین انواع پوست است که بخش‌های از آن خشک و بخش‌هایی چرب است. انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب برای این افراد کمی دشوار است. معمولا نواحی چرب شامل پیشانی و اطراف آن می‌شود و نحوای خشک اطراف چانه است.

بهترین راه حل برای این افراد این است که از هر دو نوع کرم پودر استفاده نمایند. کرم پودرهایی که پایه آن‌ها آب است از بهترین و مناسب‌ترین کرم پودرها برای پوست‌های مختلط یا ترکیبی است.

پوست نرمال

پوست نرمال بهترین نوع پوست است که میزان چربی و آب آن طبیعی و به اندازه است. پوست‌های نرمال پوست‌هایی شاداب و شفاف هستند که کمتر از سایر انواع پوست مستعد جوش، آکنه، لک و خشکی هستند. انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی برای این افراد کار راحتی است و از هرنوع کرم پودری می‌توانند استفاده کنند.

انتخاب مناسب‌ترین رنگ کرم پودر

رنگ کرم پودر باید با توجه به رنگ پوست صورت و همچنین نوع آرایش صورت انتخاب شود. رنگ کرم پودر روی پوستتان نباید غیرطبیعی به نظر بیاید و با رنگ سایر بخش‌های بدن تفاوت بسیاری داشته باشد. بیش از اندازه تیره کردن و یا سفید کردن پوست نه تنها موجب زیبایی شما نمی‌شود بلکه زیبایی رنگ پایه پوستتان را هم ازبین می‌برد.

خیلی از بانوان برای تست رنگ کرم پودر، آن را به پشت دست خود می‌زنند که اشتباه است. بلکه گردن یا فک بهترین نواحی برای تست کردن رنگ کرم پودر روی پوست است.

برای هر پوستی چند درجه رنگ کرم پودر مناسب است که انتخاب آن بستگی به سلیقه فرد و نوع استفاده او دارد. برای مثال برخی افراد ترجیح می‌دهند همیشه از کرم پودرهایی که از پوست خودشان تیره‌تر است استفاده کنند و برخی دیگر کرم پودرهای روشن‌تر از پوست خود را دوست دارند.

این موضوع را به یاد داشته باشید که استفاده از کرم پودرهای خیلی روشن چهره شما را پیر کرده و باعث می‌شود سنتان بیشتر به نظر بیاید. همچنین کرم‌هایی که درجه تیرگی آن‌ها بیشتر از رنگ طبیعی پوست است، چهره و صورت را کدر می‌کند.

راه‌های تثبیت کرم پودر

برای تثبیت کرم پودر روی صورت و افزایش ماندگاری آن محصولات بسیاری وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را از سایت مینل تهیه نمایید. اولین و ساده‌ترین راه شست و شوی صورت با شوینده‌های مناسب پوست از استفاده از کرم پودر است. این کار باعث می‌شود کرم به خوبی و یک دست روی پوست بنشیند.

استفاده از کرم‌های مرطوب کننده یا مرطوب کننده‌های ژله‌ای که چربی ندارند و پایه آن‌ها آب است نیز به تثبیت کرم پودر کمک می‌کند.

کسانی که پوست چربی دارند برای آرایش بهتر و افزایش ماندگاری کرم روی پوستشان می‌توانند از پرایمر استفاده کنند زیرا پرایمر باعث کنترل چربی پوست می‌شود.

استفاده از پودرهای فیکس کننده بعد از زدن کرم پودر به افزایش ماندگاری آرایش کمک می‌کند و استفاده از آن بسیار راحت است. علاوه بر این می‌توانید از اسپری‌های فیکس کننده آرایش نیز استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *