آرایشی و زیبایی

آموزش کانتورینگ و زاویه سازی فک با آرایش

زاویه سازی و کانتورینگ فک با آرایش

زاویه سازی فک با آرایش درواقع با استفاده از کانتورینگ انجام میشه. اخیرا کانتورینگ در آرایش‌های روزانه و مناسبتی خیلی طرفدار پیدا کرده. با کانتورینگ می‌تونید گونه ها رو برجسته‌تر یا کوچک‌تر نشون داد. اگر بینی پهن یا بلند داشته باشید میشه با کانتورینگ زیبا تر نشونش داد. یا حتی اگر بینی کوتاهی دارید با کانتورینگ اصولی میشه فرمش رو بهتر کرد. به صورت کلی کانتورینگ رو برای متعادل سازی چهره انجام میدن.

فک یکی از اجزای اصولی مهم صورت در کانتورینگه که بیشتر مواقع نادیده گرفته میشه. کانتورینگ و زاویه فک تأثیر زیادی تو آرایش داره و انجام ندادنش آرایش شما رو نصفه جلوه میده.

کانتورینگ فک با آرایش
کانتورینگ فک با آرایش

فرم صورت شما هر چی که باشه روش کانتورینگ خاص خودش رو داره. تو این مقاله ۵ تکنیک زاویه دار کردن فک برای انواع صورت رو به شما آموزش میدیم. تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

نکات مهم کانتورینگ فک

۱- برای کانتورینگ و زاویه سازی فک یک خط روی فک کشیده و اون رو به سمت گردن فید کنید. این کار باعث میشه خط فک طبیعی‌تر جلوه کنه.

۲- کانتور چانه خیلی نباید پررنگ باشه. بهتره از براش‌های آرایشی کوچک‌تر استفاده کنید تا بتونید ظریف تر کار رو انجام بدید. کانتورینگ چانه با استفاده از براش بزرگ باعث میشه فاصله فک و دهان شما کوتاه به نظر بیاد و ظاهر خوبی ایجاد نمی‌کنه.

۳- رنگ کانتوری که انتخاب می‌کنید نقش مهمی تو طبیعی جلوه دادن کانتورینگ و زاویه سازی فک داره. فقط باید ۱ یا ۱.۵ درجه از پوست شما تیره‌تر باشه. فقط می‌خوایم یه سایه طبیعی روی صورت ایجاد کنیم.

۴- سعی کنید کانتورینگ فک رو در مرحله آخر انجام بدید. یعنی اول کانتورینگ پیشانی، بینی و گونه رو کامل انجام بدید و در آخر سراغ کانتورینگ فک برید. چون مواد باقی مونده روی براش آرایشی شما نتیجه بهتری روی کانتورینگ فک می‌ذاره.

تکنیک‌های کانتورینگ فک:

۱- محو کردن غبغب

غبغب باعث میشه فک شما گرد به نظر بیاد و صورت رو چاق نشون بده. در واقع کانتورینگ و زاویه سازی فک با آرایش رو کمی سخت می‌کنه. اما اصلا جای نگرانی نیست؛ با انجام این مراحل می‌تونید غبغب رو با استفاده از آرایش محو کنید.

آموزش کانتورینگ فک
آموزش کانتورینگ فک

برای شروع مثل همیشه با مرطوب کننده، پرایمر، کرم پودر و کانسیلر رو روی پوستتون بزنید. با توجه به نوع پوست تصمیم بگیرید برای کانتورینگ فک از کانتور پودری یا کانتور کرمی استفاده کنید. ما بهتون پیشنهاد می‌کنیم برای رفع غبغب از کانتور پودری استفاده کنید. کانتورینگ فک با استفاده از کانتور پودری راحت تره و بهتر روی صورت پخش میشه.

بهتره جایی که آرایش می‌کنید نور مناسبی داشته باشه. تو این مرحله باید مستقیم به آینه نگاه کنید و از چانه شروع کنید. همینطور که مستقیم به آینه نگاه می‌کنید، ببینید کدوم قسمت غبغب تون نور بیشتری دریافت می‌کنه؟ اون قسمت باعث میشه که غبغب شما بزرگ تر دیده شه و باید با تکنینک کانتور اون رو از بین ببرید.

یک سایه به حالت خمیده از همون نقطه تا انتهای فک، یعنی تا زیر گوش ایجاد کنید. این کار را برای دو طرف صورت انجام بدید. رنگ کانتوری که برای گردن استفاده می‌کنید باید نسبت به رنگ پوست گردن ۱ تا ۱.۵ درجه تیره‌تر باشد. چون ممکنه تناژ رنگ گردن و صورت شما متفاوت باشه.

زاویه سازی فک بدون تزریق
زاویه سازی فک بدون تزریق

یک براش آرایشی زاویه‌دار انتخاب کنید و به پودر کانتور آغشته کنید. روی خط فک خیلی ملایم موادگذاری رو انجام بدید. از زیر گوش تا شروع گردن هم یک خط با کانتور بکشید و محو کنید. زیر چانه رو به سمت بالا کانتور کنید. در پایان کار دقت کنید کانتور به صورت یکنواخت پخش و محو شده باشه. حالا متوجه سایه نامحسوسی در قسمت چانه و غبغب خود خواهید شد.

۲- محدوده خط فک را مشخص کنید

اگر می‌خواهید فک شما زاویه تیزتری داشته باشد به راحتی به کمک کانتورینگ می‌تونید این کار رو انجام بدید. با استفاده از کانتور روی خط فک را بکشید. مثل وقتی که قبل از شروع نقاشی اول طرح آن را مشخص می‌کنید.

مستقیم به آینه نگاه کنید و با یک براش مخروطی آغشته به سایه یا کانتور خط روی خط فک خود را بکشید. از زیر گوش شروع کنید، کمی به سمت پایین بیاید و زاویه تقریبا تیزی ایجاد کنید. خط را تا چانه ادامه بدید و در قسمت دیگر صورت همین کار رو تکرار کنید.

حالا که در آینه نگاه می‌کنید یک خط تقریبا تیز در انتهای فک خودتون مشاهده می‌کنید. با براش محوش کنید و سعی کنید کمی زاویه ملایم تری بهش بدید. سعی کنید طوری محو کنید که سایه ایجاد شده باقی بمونه. پیشنهادی که برای بهتر شدن آرایش در این مرحله می‌تونیم بدیم، استفاده از کرم پودر مات و سبک است تا جلوه طبیعی تری ایجاد کنه.

۳- ملایم کردن خط فک مربعی

برخی افراد خط کانتورینگ و زاویه‌سازی فک را به شکل تیز دوست دارند. این موضوع کاملا سلیقه ای می‌باشد اما برای متعادل سازی چهره می‌تونید خط فک خود را با زاویه ملایم بکشید.

کانتور فک و گردن
کانتور فک و گردن

این خط را هم به سمت بالا یعنی صورت و به سمت گردن محو کنید. مطمئن شوید که کرم پودر و کانتور به خوبی مخلوط شوند. برای اینکه به خوبی این کار رو انجام بدید، از براش یا اسفنج آرایشی کرم پودرتون استفاده کنید. این کار باعث میشه که خط فک شما ظریف‌تر و با شیب ملایم‌تر به نظر بیاد.

۴- گردن را کشیده‌تر نشان دهید

گردن کشیده‌تر باعث میشه استایل شما شیک‌تر نشون داده بشه. برای این کار به سایه کانتور و کانسیلر استیکی نیاز دارید. کانسیلری انتخاب کنید که یک درجه از رنگ گردن شما تیره تر باشد. چانه را به عنوان نقطه مرکزی در نظر بگیرید و یک خط تا استخوان ترقوه بکشید. قبل از اینکه این خط را محو کنید باید فک رو کانتور کنید. سایه کانتور را از زیر گوش تا جایی که مرحله قبل کشیدید ادامه دهید. همین خط را در طرف دیگر صورت هم ایجاد کنید. حالا اسفنج خود را کمی به کانسیلر آغشته کنید و شروع به محو کردن کنید.

آمورش زاویه سازی چانه با آرایش
آمورش زاویه سازی چانه با آرایش

۵- خط چانه خود را پررنگ کنید

آخرین راه کانتورینگ و زاویه‌سازی فک، ایجاد زاویه تیز برای چانه است. در مقایسه با روش‌های قبلی این کار ساده‌تر است. ابتدا یک دایره کوچک در مرکز چانه خود ایجاد کنید و با اسفنج آن را محو کنید. حالا با کانسیلر از دو گوشه دهان، دو خط در زیر کانتور گونه ایجاد کنید و محو کنید.

این تکنیک را برای انواع فرم صورت می‌تونید به کار بگیرید. روش کانتورینگ و زاویه‌سازی صورت برای صورت‌های گرد و کشیده بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کانتورینگ و ایجاد زاویه فک برای انواع فرم صورت کار سختی نیست. فقط کافیه با توجه به نوع و رنگ پوست کانتور و کانسیلر مناسب رو انتخاب کنید و بعد از ایجاد خطوط، آن‌ها را به خوبی محو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *